جامعه‌ی خبری تحلیلی کارون پرس | نگاه صریح رسانه ای مستقل و غیر وابسته         
خردادماه امسال قرار بود از پروژه میدان دانشگاه شهید چمران اهواز بهره‌برداری شود اما مسوولان شهرداری اهواز با عدم پرداخت به موقع مطالبات پروژه منجر به تعطیلی آن شدند.
کد خبر: 525
تاریخ انتشار: شنبه 24 مهر 1400 - 22:28
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

پیمانکار پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز امروز نامه تعطیلی کارگاه را زد تا عملا این پروژه هم تعطیل شود.

سال گذشته  عملیات اجرایی پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز و میدان جمهوری با اعتبار ۳۸۲ میلیارد تومان به عنوان  بزرگترین پروژه‌های شهری با همکاری  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در اهواز آغاز شد.

هدف از بهره‌برداری دو پروژه میدان دانشگاه و میدان جمهوری:۱- تسهیل عبور و مرور۲-کاهش زمان سفرهای شهری ۳-کاهش مصرف سوخت۴- استفاده بهینه از پل‌های روی رودخانه از جمله پل پنجم۵- بهبود خدمات‌رسانی به محلات کم برخوردار مانند لشکر آباد و شیلنگ آباد در پروژه میدان دانشگاه و محله آخر آسفالت در میدان جمهوری ۶- ایجاد ارتباط موثر میان شمال و جنوب غربی اهواز در میدان دانشگاه ۷- فعال شدن کریدر شمال جنوب اهواز از شوشتر تا آبادان (تقاطع غیر همسطح میدان جمهوری) بود.

پروژه میدان جمهوری به دلیل وجود معارض دکل‌های برق از ابتدا شروع نشد و همچنان درگیر رفع معارض است.

پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز برای ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده بود با تعطیلی پروژه این افراد نیز بیکار شدند.

هر چند خبرگزاری فارس چندی پیش با انتشار گزارشی در این خصوص هشدار داده اما رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری  شورای شهر اهواز منکر تعطیلی پروژه شد و مدعی تکمیل یک فاز تقاطع میدان دانشگاه اهواز تا پایان سال شد

عدم توجه شورای شهر و شهرداری اهواز برای تکمیل این دو پروژه عمرانی بزرگ شهری جای سوال دارد مشخص نیست تا کی اهوازی ها باید با رفتن به شهرهای دیگر کشور طعم تلخ عقب ماندگی اهواز را بچشند.

پروژه متروی اهواز هم جزو طرح‌های ناکامی است که طی ۱۶ سال اخیر مثل خار در چشم و تیغ در گلو برای اهوازی‌هاست و شهروندان اهوازی تاکنون رنگ مترو را به چشم ندیده‌اند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0تحلیل روز
تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟
گزارش خبری

تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟

سحر ارجمندی منش
برای بسیاری از مردم تیم اقتصادی دولت جدید قابل توجه و دارای اهمیت ویژه ای است.
یادداشت و تحلیل
۱/۵
سایر اخبار
پربازدید
پربحث

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.