جامعه‌ی خبری تحلیلی کارون پرس | نگاه صریح رسانه ای مستقل و غیر وابسته         
استاندار خوزستان گفت: انتخابات شورای شهر اهواز این دوره تابع لیست بود و در نهایت برخی لیست‌ها رای آوردند و افراد رای نیاوردند بلکه به لیست‌ها رای داده شد.
کد خبر: 417
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 تیر 1400 - 20:51
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان امروز در رابطه با آخرین وضعیت انتخابات در استان اظهار کرد: برخلاف پیش‌بینی‌هایی که از عدم مشارکت خبر میداد مردم برای انتخاب رئیس جمهور و اعضای شورا پای صندوق‌های رای آمدند.

وی افزود: در انتخابات شورای شهر اهواز ۵۳۳ صندوق داشتیم اما در شب انتخابات شمارش آرای ریاست جمهوری در اولویت بود و تعیین تکلیف شد.

استاندار خوزستان در پاسخ به زمان آغاز شمارش آرا شورا عنوان کرد: در همین راستا بعدازظهر روز بعدی شمارش آرا شورای شهر آغاز شد.

وی افزود: سیستم الکترونیکی نکات و مشکلات فنی را داشت اما در نهایت شمارش آرا و تطبیق صورت‌جلسات تا حدود ظهر سه‌شنبه زمان برد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: ظهر روز سه‌شنبه فرمانداری اعلام کرد که از نظر ما انتخابات پایان یافته و وارد سیستم وزارت شد اما برخی دوستان مجددا تاکید کردند که نیاز به بازنگری توسط هیئت نظارت موجود است.

وی افزود: وقت مجددی از شب سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه داده شد و هیئت نظارت صورت‌جلسات را یک به یک بررسی و حتی بعضی از صندوق‌ها را نیز بازخوانی کرد.

استاندار خوزستان گفت: در پایان صبح پنجشنبه صورت‌جلسه توسط هیئت نظارت تنظیم و نتیجه اعلام شد.

سلیمانی دشتکی در رابطه با وضعیت بعد از اعلام نتایج عنوان کرد: در هر انتخاباتی بالاخره ممکن است هر کدام از کاندیدها فکر کند که برنده است و تعدادی از کاندیدها در سرتاسر استان اعتراض داشتند.

وی با تاکید بر اینکه ما حافظ رای مردم هستیم و از آن صیانت می‌کنیم افزود: بررسی‌ها با هماهنگی هیئت نظارت و در فرمانداری‌ها آغاز شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: رئیس هیئت اجرایی دو روز برای دریافت اعتراضات زمان دارد و پس از آن طی ۵ روز و با حضور هیئت نظارت اعتراضات بررسی می‌شود.

وی افزود: طی این پنج روز نیز قطعا تصمیماتی گرفته می‌شود و خواهش من از مردم عزیز این است که قانون را ملاک قرار دهند و طبق گمان‌ها به اینکه کاندیدی باید رای می‌آورد احساس تخلف نکنند.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: این دوره تابع لیست بود و در نهایت برخی لیست‌ها رای آوردند و افراد رای نیاوردند بلکه به لیست‌ها رای داده شد.

وی افزود: تعداد کاندیدهای اقوام زیاد و متعدد بود و آرا تقسیم و شکسته شد اما گروهی رای منسجم را به تعدادی مشخص دادند و همان‌ها نیز رای آوردند.

استاندار خوزستان گفت: به هر حال ما ضمن احترام به نظر معترضین به آن‌ها اطمینان می‌دهیم که هیئت اجرایی و هیئت نظارت در حال بررسی هستند و نتیجه تا پایان ۵ روز به هیئت نظارت شهرستان اعلام خواهد شد.

وی افزود: شهرستان نیز زمان بررسی ۵ روزه را خواهد داشت و بعد از آن در صورت وجود مشکل به هیئت نظارت بالادستی ارجاع داده خواهد شد که در آنجا نیز ۱۵ روز فرصت بازنگری دارند و جای هیچ نگرانی در زمینه بررسی‌ها نیست.

سلیمانی دشتکی در پاسخ به احتمال تغییر اسامی بیان کرد: اگر حق کسی ضایع شده حتما باید احقاق شود و ما هیچ‌گونه حساسیتی بر احتمال جابه‌جایی کاندیدها در حین بازشماری نداریم.

وی افزود: اما ما تا جایی که توانستیم در شمارش و صیانت از آرا دقت کردیم و همچنان نیز دقت خواهیم کرد.

به گزارش کارون پرس ، اظهارات سلیمانی دشتکی در حالی است که اکثریت زیادی از کاندیداهای انتخابات شورای شهر اهواز معترض هستند و تعداد زیادی از اعضای شورا که پیروز انتخابات اعلام شدند را اکثریت مردم اهواز نمیشناسند و در معادلات انتخابات جایی نداشتند

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0تحلیل روز
تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟
گزارش خبری

تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟

سحر ارجمندی منش
برای بسیاری از مردم تیم اقتصادی دولت جدید قابل توجه و دارای اهمیت ویژه ای است.
یادداشت و تحلیل
۱/۵
سایر اخبار
پربازدید
پربحث

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.