جامعه‌ی خبری تحلیلی کارون پرس | نگاه صریح رسانه ای مستقل و غیر وابسته         
پرونده انتخابات ششمین دوره شورای شهر در کلانشهرها بسته شده اما هنوز ۷۰۰ کاندیدای شورا و شهروندان اهوازی از نتیجه انتخابات بی خبر هستند.
کد خبر: 405
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 1 تیر 1400 - 21:12
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

به گزارشکارون پرس به نقل از فارس، پرونده انتخابات ششمین دوره شورای شهر در کلانشهرها بسته شده اما هنوز ۷۰۰ کاندیدای شورا و شهروندان اهوازی از نتیجه انتخابات بی خبر هستند.

چهار روز از پایان انتخابات شورای شهر می‌گذرد اما تنها اخباری ضد و نقیض از نتیجه انتخابات منتشر می‌شود؛ اخباری که بذر بی اعتمادی را در بین مردم می‌پاشد و از مشروعیت شورای ششم نزد افکار عمومی می‌کاهد.

استاندار خوزستان پیش از این گفته بود که نتایج انتخابات اهواز تا پایان روز یکشنبه اعلام می‌شود ولی این وعده هم عملی نشد.

فرماندار اهواز نیز قطعی شبکه و‌ خستگی کاربران را عامل تاخیر در اعلام نتایج می‌داند.

عالمی نیسی روز دوشنبه گفته بود: به رغم بکارگیری تمام ظرفیت ها و کار شبانه روزی در ۴۸ ساعت گذشته، متاسفانه به دلیل مشکلات فنی سامانه جامع انتخابات و کندی پهنای باند ارتباط در چند مرحله، اعلام نتایج در زمان مقرر محقق نگردید.

هرچند فرماندار اهواز به شهروندان توصیه کرده که اخبار انتخابات را از منابع رسمی پیگیری کنند اما همین منابع تاکنون نیز نتوانسته‌اند افکار عمومی را با توضیحات خود درباره علت تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات قانع کنند.

تکرار حواشی انتخابات شورای شهر

تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر اهواز برای دومین بار رخ می‌دهد.این تاخیر نخستین بار در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رخ داد و نتیجه رسمی ۳۳ روز پس از انتخابات منتشر شد.

فعالان سیاسی علت تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و بی نظمی‌های رخ داده در آن دوره را بی تجربگی استاندار وقت، سرپرست فرمانداری اهواز و نمایندگان آن دوره مجلس می‌دانستند.

تکرار اتفاقات انتخابات گذشته شورا در ششمین دوره انتخابات نشان داد که ضعف عوامل اجرایی و نظارتی تنها عامل این اتفاقات نیست چرا که مدیران اجرایی و نمایندگان فعلی سابقه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای شهر را دارند.

به گزارشکارون پرس، به نظر می‌رسد این تاخیر ولو برای صیانت از آرا مردم باشد، به افکار عمومی ضربه می‌زند و مسئولان مربوطه باید به‌صورت رسمی، دقیق و شفاف علت تاخیر و تخلفات احتمالی رخ داده را توضیح دهند تا افکار عمومی اقناع شوند و مشروعیت شورای ششم حفظ شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0تحلیل روز
تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟
گزارش خبری

تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟

سحر ارجمندی منش
برای بسیاری از مردم تیم اقتصادی دولت جدید قابل توجه و دارای اهمیت ویژه ای است.
یادداشت و تحلیل
۱/۵
سایر اخبار
پربازدید
پربحث

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.