جامعه‌ی خبری تحلیلی کارون پرس | نگاه صریح رسانه ای مستقل و غیر وابسته         
آنها که به اعتماد مردم خیانت می کنند و آراء آنها را دستکاری می کنند، همان هایی هستند که وجهه نظام را مخدوش و مردم سالاری را برای اهداف کوتاه مدت خود قربانی کرده اند.
شهرام احمدی
کد خبر: 394
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 1 تیر 1400 - 20:35
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

شهرام احمدی– محافل قدرت که خود را دلسوز و حق طلب جلوه می دهند فشار خود را از روی نتایج آرا بردارند و بگذارند یکبار هم که شده رای واقعی مردم اعلام گردد و گردنه چاره ای جز افشای نام آنها نیست.

اخباری که در این چند روز راجع به اشخاص پیروز در انتخابات شورای شهر اهواز بیرون می آید، فضا سازی محافل غیر رسمی قدرت برای تاثیر گذاری بر انتخابات است و قابل اطمینان نیست، چرا که تجمیع آرا تا امروز هم صورت نگرفته، فلذا هیچ فهرست اعلام شده ای حقیقی و مستند نبود.

طبق اخباری که از منابع موثق به دست آمده، به نظر می رسد برخی نمایندگان اهواز و نمایندگانی از شهرهای اطراف، برخی محافل قدرت و گعده ها و بعضی اشخاص و نهادها و حتا مسئولین شهرستان، بنا بر رویه معمول سال های قبل، قصد اعمال نفوذ در اعلام نتایج شورای اهواز را داشتند که گویا با دخالت شخص استاندار و مجموعه مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تا به این لحظه مانع از دستکاری نتایج شده است، اگر این خبر درست باشد ، جای خوشوقتی است و جلوی رویه معمول در اعلام نتایج شورا در اهواز را گرفته است و جای تقدیر دارد.

شخصا” چون تجربه کاندیداتوری و شرکت در انتخابات شورای اهواز را داشته، بخوبی میدانم که اکنون کاندیداها و هوادارانشان چه لحظات سختی را سپری می کنند، همچنین تجربه تلخ دستکاری شدن آرا و تخلف در شمارش آرا هم ضربه ای فراموش نشدنی در زندگی بوده و این مهم در ذهنم حک شده و تا روزی که زنده ام از خاطرم نخواهد رفت.

ماجراهای دنباله دار انتخابات شورای پنجم اهواز که با اعمال نفوذ نمایندگان واستاندار وقت، چندین بار لیست دستکاری و جابجا شد، لابد در اذهان همشهریان باقی است، آن انتخابات برای فرماندار واستاندار وقت بدنامی بزرگی رقم زد و دیدیم که شورای برآمده از آن هرگز مورد اطمینان مردم قرار نگرفت و در ادامه نیز شهرداری را انتخاب کردند که مدرک تحصیلی مکفی و صلاحیت لازم را نداشت.

گویا محافل قدرت تا این لحظه در اعمال فشار برای اجرای مجدد تخلف معمول هرساله در تغییر آراء مردم و انتصاب اشخاص وابسته به خود ناکام بوده اند. متاسفانه نمایندگان هیات نظارت از جمله آقای سهراب گیلانی نماینده شوشتر و نمایندگان همراه نیز به وظیفه خود در احراز صلاحیت کاندیداها و صیانت از آرا مردم بخوبی عمل نکرده و غایب بزرگ این رویداد هستند، اما به نظر نمایندگان دیگری دخیل در معادلات شده اند؛ تا اشخاص وابسته به خود را پیروز اعلام کنند.

اخبار جنگ قدرت درون سالن ۱۳ آبان (محل شمارش آرا) به بیرون درز کرده است و این باعث نگرانی بیشتر مردم از بروز تخلف مرسوم ادوار قبل شده است.

مردم‌ سالاری در معرض خطر و دست اندازی است، لذا ما از هر شخصی که حامی رای مردم باشد حمایت می کنیم و از هر نتیجه ای که صداقت و رای واقعی مردم باشد استقبال می نماییم، از استاندار و مجموعه استانداری برای صیانت از رای مردم قدردانی می کنیم، حتا اگر یک هفته دیگر نتایج اعلام نشود، مهم نیست، مهم رعایت حق الناس و دست رد زدن به سینه محافل قدرت است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0تحلیل روز
تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟
گزارش خبری

تیم اقتصادی احتمالی دولت آیت‌الله رئیسی چه کسانی هستند؟

سحر ارجمندی منش
برای بسیاری از مردم تیم اقتصادی دولت جدید قابل توجه و دارای اهمیت ویژه ای است.
یادداشت و تحلیل
۱/۵
سایر اخبار
پربازدید
پربحث

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.